top of page
Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj Kalıcı görünümün temeli olduğu için her kadının hayatında makyaj son derece önemlidir. Sonbahar, metamorfoz, dönüşüm ve duygusallığın zamanıdır, bu nedenle, güzelliği ortaya çıkarmak ve iyi görünümlerinin avantajlarını vurgulamak isteyen bayanlara merkezimizde bir YENİLİK sunmak isteriz: PERMANENT MAKE-UP doğal yüz özelliklerini ve mükemmeliyet arayışını vurgulamanın yanı sıra, kalıcılığı amaçlıyor.

 

Sürekli olarak modifiye edilmiş kalıcı makyaj yöntemlerine dayanan Amiea, cilt pigmentasyonu için yenilikçi bir yöntem geliştirdi. Cihaz tamamen kan damarları veya ağrı reseptörlerinin bulunmadığı epidermis içerisinde çalışır. İşlem sırasında kullanılan pigmentler sentetiktir ve en yüksek saflık gereksinimlerini karşılar .Tüm PUREBEAU mürekkepleri ve mikro pigmentler biyolojik, dermatolojik ve toksikolojik testlere tabi tutuldu ve sayısal bir indeks verildi, bu da hem cilt hem de tüm organizma için mükemmel derecede güvenli oldukları anlamına geliyor.

 

Kalıcı makyaj aynı zamanda kamuflajın harika bir yolu olabilir, çiller, renk bozulması, yara izleri gibi cilt kusurlarını gizler. Yüzün özellikleri zamanla değiştiği için, makyajın düzeltilmesini sağlayan 2 ila 5 yıl arasında, türüne ve rengine bağlı olarak, cildin yapısında kalıcı olan kısa süreli dövme özelliklerine sahiptir.

 

Prosedür, hedef alanın yüzeyine bağlı olarak 1-3 saat sürer. İki fazlı bir anestezi gerektirir:Topikal bir anestetik olan EMLA krem, seanstan yaklaşık 30-40 dakika önce uygulandı. Cilt pigmentasyonu işleminden önce, makyajın şekli ve gölgesi belirlenir, yani hastanın cilt tonu ve güzelliği ile eşleşir. Seans sırasında, lokal kızarıklık, yanı sıra bir sonraki gün gider bir şişme gibi görünebilir (daha hassas cilt tipleri ile 2 güne kadar devam edebilir).

 

Tedavinin yapıldığı gün, seans sırasında kullanılan pigmentler çok yoğun ve parlaktır. İyileşme aşaması sırasında, pigment durulanır ve yaklaşık% 20-50 oranında azalır ve bu nedenle yaklaşık 14 gün sonra pigmentasyon işlemini tekrarlamak gerekir.

 

İlk hafta için, tedavi edilen cilt bir sabun veya başka bir hijyenik preparat ve renk kozmetikle yıkanmamalıdır. Cilt, Marsilya sabunu veya tek başına su ile yıkanabilir.

 

Kabarıklıklar veya şişlikler alınmamalı veya kazınmamalıdır, doğal olarak düşmelidir.

 

Sauna, yüzme havuzu veya spor salonundan kaçınmanın yanı sıra tedavi edilen cildin yaklaşık 1 ay boyunca güneşe maruz kalması da önerilir.

 

Kalıcı makyaj yapan uygulayıcı tarafından önerilen cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekir. Göz kremi sadece geceleri uygulanabilir.

 

Dudaklar için kalıcı makyaj durumunda, tüm içeceklerin bir pipetle içilmesi tavsiye edilir. Prosedür sonucunu büyük ölçüde azaltabileceğinden, öpüşmekten veya doğrudan güneş ışığından kaçının. Merhemler, tedavi edilen bölgeyi nemlendirmek ve ciltte çatlamayı önlemek için düzenli olarak uygulanmalıdır. Her yemekten sonra dudaklar Marsilya sabunu ile yıkanmalıdır.

 

Dudakların kalıcı bir şekilde kalması durumunda, işlemden bir hafta önce ve sonra anti-herpes ilacını uygulamak (Heviran - konsültasyon sırasında reçete almak mümkündür) gerekir. Bu, herpes virüsüne duyarlılığı doğrulamayan hastalar için de geçerlidir.

 

KONTRENDİKASYONLAR: steroidler gebelik sedef hastalığı alan enfeksiyon diyabet

bottom of page