top of page
Kalıcı Makyajda sık sorulan sorular?

Kalıcı Makyaj, yüzün renk ve görünüşünü iyileştirmek için kullanılan estetik amaçlı yüzeysel dövme türüdür. Bu yöntemde pigmentler derinin Dermis denilen orta katmanına, son derece ince bir iğne yardımıyla zerk edilir. Bu sürece Mikropigmentasyon, Mikrodermal Pigmentasyon, Dermagraphics, Dermal İmplantasyon veya Mikropigment İmplantasyonu da denir.

Kalıcı makyaj güvenli midir?

Evet, kalıcı makyaj organik orjinli pigmentlerin derinin orta tabakasına uygulanmasıdır. Merkezimizde renklerin seçimi ve işlemlerin güvenirliği mesleki güvenlik ve sağlık kurallarına uygun olarak titiz bir şekilde sürdürülmektedir. Bu doğrultuda tüm sterilizasyon ve dezenfeksiyon kuralları dikkate alınır.

Kalıcı Mikropigmentasyon gerçekten kalıcı mıdır?

Kalıcı kozmetik işlemleri kalıcı olarak kabul edilir, çünkü renk cildin orta tabakası olan dermisin en üst kısmına yerleştirilir. Sonuç olarak, pigment bileşenleri olarak bilinen demir oksitler veya diğer maddelerin granül boyutları nedeniyle uzun bir süre immun sistemin sindiriminden korunurlar. Ancak, bütün dövme çeşitlerinde olduğu gibi, birçok faktörden dolayı sık sık renklerde solma meydana gelebilir. Kalıcı makyajda rengin solmasında en önemli faktör güneş maruziyetine bağlı renk taneciklerinin küçük parçacıklara ayrışmasıdır. Genel sağlığımız , ilaç kullanımları ,oto immun hastalıklar ve peeling özelliği olan yüz bakım ürünlerinin kullanımı da pigmentlerin hızlı solmasında etkili olur. Bu nedenle mikropigmentasyon veya kalıcı makyaj işlemleri gelecekte genellikle rötuşa gerek duyar.

Kalıcı makyaj tedavileri acılı mı?

Herkesin ağrı için eşiği farklı olsa da Armin Pure Beauty’de kozmetik işlemlerin ağrısız ve konforlu geçmesi için her türlü önlemi almaktayız. İşlem öncesinde istediğiniz rahatlık için dıştan anestezik kremler sürülebilir veya uzman doktoeumuz tarafından anestezi maddesi lokal olarak enjekte edilebilir.

Kalıcı makyaj işlei ne kadar sürer?

Genellikle her kalıcı makyaj işlemi yaklaşık 1 - 2 saat sürebilir. Aslında zamanın büyük bir kısmı, yüzünüze uygun rengi seçmek ve yapılacak alanı ölçmek ve değerlendirmek için harcanır. Topikal anestezinin yapılacak alanı uyuşturmak ve sizi tamamen rahatlatmak için yeterli zaman bırakılır. Ayrıca, optimum iyileşme ve iyi bir sonuç için size bakım sonrası talimatlar verilecektir.

İşlemden sonra normal aktivitelerine devam edebilir miyim?

Bu sorunun cevabı her kişiye özgüdür. Doğal olarak, tedavi edilen bölgede bir miktar şişlik olabilir. Kaşlar uygulama sonrası çok az şişkinlik ve kızarıklık gösterse de, eyeliner ve dudak prosedürleri daha fazla şişme yol açabilir. İstenmeyen ve iyleşmesi için sabır gösterilmesi gereken bu etkiler 2 ila 72 saat arasında sürebilir. İşlem sırasında bir miktar kanama da olabilir ve hatta nadiren de olsa morarma ortaya çıkabilir. Kalıcı makyaj işlemi sonrası ortaya çıkan renk , ilk 6 ila 10 gün boyunca beklediğinizden daha koyu görülebilir…endişe etmeyin birkaç gün sonra renk kararlaştırdığımız seviyeye

Lütfen dikkat: Bireysel sonuçlar değişebilir. İyileşme için en az 4 ila 6 hafta beklemelisiniz ve alan iyileşene kadar tam sonuçları belirleyemezsiniz. Takip seansında , rötuş yapılmasına karar verilirse bölgeye daha fazla pigment eklenir.

bottom of page