top of page
Kendi Başımıza Mikroblading Yapalım mı?

Seyrek, asimetrik veya şekilsiz kaşlarla mı mücadele ediyorsunuz? Kaşların görünüşünü arttırmanın nispeten yeni ve popüler bir yolu, Mikro Blading denilen bir kalıcı makyaj tekniğidir. Uygulama çok ince ve hassas iğneli bir bıçak darbeleri ile cildin dermis denilen orta tabakasına ve kıllarını çıkma yönlerini taklit ederek gerçekleşiyor. Bu işlemde amaç, kaşları istediğiniz gibi doldurabilen veya yeniden şekillendirebilen, ayrı ayrı tüylere benzeyen küçük çizgiler oluşturmaktır.

Eğitimli bir uzman tarafından düzgün bir şekilde yapıldığında, Mikro Blading, yan etki riski çok düşük olan basit, invazif olmayan bir tedavi yöntemidir. Ancak, tedavi asla amatörler tarafından evde yapılmamalıdır. Ne yazık ki, mikro bladingi kendin yap diye korkunç bir eğilim trendi hızla gelişiyor. İşlemin ne kadar basit olduğunu açıklayan ve başkalarını da aynı şeyi yapmaya teşvik ederken çok sayıda YouTube videosu var. Açıkçası, Mikro Blading asla evde denenmemelidir….peki neden !?

Enfeksiyon Riski

Kalıcı Makyaj işlemi hangi yöntemle yapılırsa yapılsın, deride kesiklere neden olduğu için enfeksiyon riski taşımaktadır. Bu işlem için ev ortamı ve kullanacağınız araçların profesyonel bir klinik ile temizlik veya sterilite açısından kıyaslanamayacağını unutmayın . Bu nedenle bu süreçte çok ciddi enfeksiyonlar ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz.

Skar(Yara İzi)

Kendi başınıza yaptığınız mikro bladingin bir başka önemli riski ciltte aşırı derin kesikler dolayısıyla kalıcı yara izleri yaratma potansiyelidir. Amatörler, kontrollü cilt hasarının dengesine dair bir anlayışa sahip olmadığı için bu işlemlerin aşırıya kaçması yaygındır. Eğitimli Mikropigmentasyon ve mikro blading uzmanları, kalıcı yara izi riskini almadan iyi sonuçlar elde etmek için kullanılan bıçağa ne kadar baskı uygulayacağını iyi bilirler.

KÖTÜ SONUÇLAR

Evde mikro blading in kötü bir fikir olmasının son nedeni, yanılma olasılığı. İyi Mikro Blading sonuçları, çevresindeki doğal kaş kıllarını taklit eden çok ince darbeler oluşturmaya bağlıdır. Kendi başınıza yapılan uygulamalarda vuruşlarının eşit veya orantılı olduğundan emin olmak için yeterince iyi görülmeleri neredeyse imkansız. Ek olarak, mikro blading ağrılı olmamasına rağmen , kendiniz üzerinde tedavi yaparken küçük bir miktar rahatsızlık potansiyel olarak hatalara neden olabilir. Profesyonel Mikro Blading tarafından sağlanan sonuçlar daha doğal ve daha uzun sürecek.

bottom of page