top of page
Radyo Frekans

Radyo frekans dalgaları ile hipodermisin ısıtılması amaçlanır. Bu sayede oksijen ve besleyici maddelerin kan damarlarından hücre içine geçişi hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Aynı işlemin dermis üzerindeki etkisini artırmak için bazı cihazlarda kızıl ötesi ışınlar gönderen kombine bir sistem kullanılır. Böylece hipodermis ve dermis aynı anda ve homojen bir şekilde ısıtılmış olur. Bu ısı sayesinde yağ yakımı hızlanmış olmaktadır.

Son yıllarda üretilen yeni cihazlarda bu etkileri arttırmak ve selülit sebebiyle ciltte oluşan portakal kabuğu görüntüsünü azaltmak için mekanik masaj ve vakum yapabilen başlıklar geliştirilmiştir. Bu tür cihazlar radyo frekans, kızıl ötesi, mekanik masaj, vakum işlemlerini ayna anda yaptıkları için bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde daha kısa sürelerde sonuca ulaşmaktadırlar.

Bu işlemeleri ayna anda yapmayan cihazlarla da sonuca ulaşılabilir fakat sonuca ulaşmak için geçen süreler uzamaktadır.

Radyo frekans vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?

Radyo frekans vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir? Göbek, karın, basenler, bacakların arkası ve içi, üst kol, yüz ve gıdık bölgesi uygulama yapılabilecek alanlardır. Radyo frekans, kızıl ötesi, mekanik masaj ve vakum işlemleri bir arada yapılınca ağrı hissi olur mu? Kesinlikle ağrı hissi olmaz. Hatta vakum ve mekanik masaj etkisiyle rahatlatıcı bir işlem bile denebilir.

 

 

Radyo Frekans ile tek seansta sonuç alınabilir mi?
Maalesef tek seansta sonuca ulaşılması mümkün değildir. Seans sayısı gidişata göre belirlenmektedir. Genel olarak cihaz üreticileri 6-8 seansı tavsiye etmektedirler. İlk etapta 6-8 seans uygulama yeterli gelmezse sonra istenirse bir kaç ay ara verilip 2. etap uygulama yapılabilir.

 

 

Uygulamadan sonra nasıl sonuçlar alınmaktadır?

Uygulamadan sonra bir miktar ödem oluşabilir, ödem sebebi ile şişlik hissi olmaktadır. Ödemin azalması ise uygulamanın gerçek sonuçları gözlemlenecektir. İşlem yapılan bölgede çapta küçülme, selülit görünümünde azalma, bölgesel incelme, uygulama yapılan bölgede kan dolaşımında iyileşme, ciltte sıkılaşma gözlemlenen sonuçlardır.

 

Radyo frekans uygulaması kimler yaptırabilir?

Ergenliğini tamamlamış kişilere radyo frekans uygulaması yaptırabilir. Epilepsi hastalığı, hormonsal bozukluğu olanlar, kalp pili olanlar ve uygulama bölgesinde metal protez, metal dolgu olanlar radyo frekans işlemi yaptıramazlar.

bottom of page